Enää kolme päivää, kohta mennään! Retrolauantain aikataulu on julkaistu

23.11.2016

Retropäivä koittaa aivan kohta! Nyt julkaistaan lauantain tarkka aikataulu. Tiiviiseen päivään mahtuu monenlaista mukavaa, eikä tapahtuma varmasti jätä ketään kylmäksi.

Lauantaille on myyty jo runsaasti lippuja, ja ne kannattaakin ehdottomasti ostaa etukäteen. Lippujen hinnat ovat ennakkoon myös ovelta ostettuja halvempia, ja varsinkin hyvän istumapaikan saadakseen kannattaa liput ostaa ajoissa. Yksi katsomolohko (D-katsomo) onkin jo loppuun myyty, mutta muualle mahtuu vielä mainiosti. Liput voit ostaa ennakkoon täältä.

Legendojen matsin kokoonpanoja voit puolestaan tutkailla täältä.

Paitahuutokaupan tilanneseuranta löytyy täältä.

Retrolauantain aikataulu:

14.00 Jäähallin ovet avautuvat
- Kioskit ja ravintolapisteet avautuvat
- Jokipoikien wanhojen tavaroiden näyttely avautuu pääaulan Areenan puoleisessa päässä (huom, paikka muuttunut!)
14.35 Legendojen lämmittely jäällä (10min)
14.55 Legendojen esittely
15.00 Legendojen näytösottelu (2 x 15min)
16.00 Otteluiden välinen tauko
- Legendat nähtävänä ja jututettavana wanhojen tavaroiden näyttelyn yhteydessä, Tuomas Pippola haastattelee
- Agricolan Kalapappi viihdyttää kansaa Pub Ärjyluolassa (Ärjyluola avautuu 15.45)
17.00 Mestis-joukkueet jäälle
17.04 Avausseremoniat
17.05 Mestis-ottelu
n. 17.45 Ensimmäinen erätauko, Jokipoikien juniorijoukkueiden näytösottelu
n. 18.30 Toinen erätauko, minikiekkokisa sekä Put In- kisa
19.30 Ottelu päättyy

21.00 Jatkot ravintola Bar Playssa
- Myymättä jääneiden pelipaitojen huutokauppa käynnistyy n. 21.30
22.00 Legendat saapuvat oman illallisensa jälkeen jatkoille tapaamaan vielä kerran faneja

Ottelun aikana Jokipoikien juniorit kiertävät hallilla myyden popcornia sekä arpoja Put In-kisaan. Urkuri ja DJ pitävät huolen siitä, että myös äänimaailmassa tehdään aikakoneella paluu menneisiin vuosikymmeniin. Hallin kioskit ja ravintolat ovat täydellä höyryllä yleisön käytössä, samoin fanikauppa palvelee koko tapahtuman ajan. Varaa kioskiostoksia varten mukaasi hiukan käteistä!

Markku Kyllönen on valmiina retrolauantaihin! Olethan sinäkin?